IV KONKURS KULINARNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PT.„DYNIA W CENTRUM UWAGI"

IV KONKURS KULINARNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 listopada w Dziennym Domu Pomocy Społecznej „ISKIERKA” w Raciborzu odbył się konkurs kulinarny pt. „Dynia w centrum uwagi’

W konkursie kulinarnym wzięli udział przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień", Domu Pomocy Społecznej św. Notburgii, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz  Dziennego domu Pomocy Społecznej "Iskierka". Wśród uczestników dominowały panie, ale nie zabrakło też panów.

Konkurs cieszy się dużą popularnością i budzi wielkie emocje wśród uczestników, co roku sposób podania potraw i wygląd kucharzy jest na najwyższym poziomie. Potraw przygotowanych w konkursie nie powstydziłaby się żadna restauracja.

Przygotowywaniu potraw przyglądał się Aleksander Drost, reprezentant kuchni Pracowni Smaku "Orso" z Knurowa. Doświadczony kucharz przyznaje, że dynie jest warzywem niedocenianym, ale na szczęście na nowo odkrywanym w polskiej kuchni, ponieważ jest bardzo zdrowa i jak udowodnili uczestnicy Konkursu daje wiele możliwości jej podania. Generalnie przepisów jest tyle, ile osób je wykonujących. Zawodowemu kucharzowi imponowała organizacja pracy uczestników.

W tym roku wygrała drużyna gospodarzy ze swoja zupą dyniową, drugie miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej, a trzecie miejsce ex aequo raciborskie Domy Pomocy Społecznej.

Konkurs "Dynia w centrum uwagi był czwartą edycją kulinarnych zmagań organizowanych w Dziennym Domu Opieki Społecznej "Iskierka" w Raciborzu. Konkurs był objęty patronatem Prezydenta Miasta Raciborza oraz Starosty Raciborskiego. Nagrody ufundowała również właścicielka restauracji  Pracownia Smaku "Orso".W Konkursie chodzi przede wszystkim o zabawę i aktywizację osób starszych i niepełnosprawnych. Podstawowy cel konkursu, czyli dobrą zabawę, udało się osiągnąć, o czym zaświadczają dołączone do artykułu zdjęcia.